KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13128410
nr 1312 8410
Thure Malmberg
(1894-1968), Ã…land
Oljemålning, Skuta, Åland. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 45x37 cm
Thure Malmberg, åländsk bildkonstnär född 1894, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 9 mars 2020
kl 20:01:55
300 kr
350 kr
500 kr
600 kr
800 kr
6
800 kr
Thure Malmberg
Läs mer om Thure Malmberg